MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 5508485
*
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 16:11:39
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
5252 Fåtölj
+ fotpall, Arnhilds hus, 1990-tal
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:09
-
6169 Fåtölj
+ fotpall, med sidobord, "Consul" Läder
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04
-
6681 Kamelpall
Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Längd:..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:25
-
6670 Pianopall
omkring 1900, snurrbar, höj - och sänkbar. Diamete..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:22
*
Pall
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
5252 Fåtölj
+ fotpall, Arnhilds hus, 1990-tal
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:09 -
6169 Fåtölj
+ fotpall, med sidobord, "Consul" Läder
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04 -
6681 Kamelpall
Benställning i trä, löstagbar sits i läder. Längd:..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:25
-
6670 Pianopall
omkring 1900, snurrbar, höj - och sänkbar. Diamete..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:22



